Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz jest zadowolony z zapowiedzi Roberta Biedronia utworzenia nowej inicjatywy politycznej, ponieważ - jak ocenił - "w ogromnej mierze osłabia ona całą lewą stronę" polityczną.

Biedroń ogłosił w tym tygodniu, że w tegorocznych wyborach samorządowych nie będzie się ubiegał ponownie o funkcję prezydenta Słupska, wystartuje natomiast w do rady tego miasta. Ponadto Biedroń zapowiedział, że w lutym przyszłego roku zaprezentuje nowy projekt polityczny, jego nazwę, program i struktury. Wcześniej zamierza odwiedzić ponad 40 miast w Polsce

"Świetnie, bo to w ogromnej mierze osłabia całą lewą stronę (...) Myślę, że pan Biedroń skończy w tym K.O., samonokaucie, czyli Koalicji Obywatelskiej" – powiedział Kukiz.

Koalicję Obywatelską tworzą PO i Nowoczesna. W środę zarząd Inicjatywy Polska podjął decyzję o podpisaniu porozumienia wyborczego z Koalicją Obywatelską ws. startu do sejmików wojewódzkich.

Kukiz w piątek przyjechał do Wadowic, gdzie obyła się małopolska konwencja wyborcza jego ugrupowania. Kukiz'15 zaprezentował m.in. kandydata na burmistrza Wadowic, którym został poseł Józef Brynkus, a także pretendentów na stanowiska wójtów i radnych różnych szczebli samorządu.