Dla studentów UJ Wavelo przygotowało taryfę PAYG – Student. Od sierpnia z taryfy korzystają studenci Collegium Medicum, od września będzie ona dedykowana dla studentów całej uczelni. Zamiast 16 gorszy, żacy za każdą minutę jazdy zapłacą 6 groszy. Różnica współfinansowana jest przez władze uczelni.

Zniżki czekają studentów do końca grudnia, ponieważ projekt ma charakter pilotażowy. Jeśli akcja spotka się zainteresowaniem, to być może zostanie rozszerzona na inne uczelnie w Krakowie.

„Pierwszy uniwersytet w kraju stał się prekursorem rozwoju rowerowej inicjatywy w Krakowie wśród swoich studentów. Wavelo i Uniwersytet Jagielloński łączą siły już we wrześniu, z myślą o żakach którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego będą mogli załatwiać sprawy organizacyjne i jeździć na uczelnię podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej” – powiedział Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU, operatora rowerów Wavelo.

UJ i operator krakowskich rowerów miejskich od czerwca rozmawiali na temat współpracy.

„Zadaniem uczelni powinno być bowiem nie tylko przekazywanie określonego zasobu wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie postaw społecznych, w tym promowanie aktywnego stylu życia. Myślę, że ułatwianie dostępu do roweru miejskiego, jako alternatywnego i proekologicznego środka transportu, idealnie wpisuje się w tę misję” – ocenił przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego Jakub Bakonyi.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnej domeny w adresie mailowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.(PAP)

autor: Beata Kołodziej