Co najmniej 58 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, które nastąpiło w niedzielę nad ranem w irańskiej prowincji Kermanszah, a także na obszarze przygranicznym z Irakiem oraz w okolicach Bagdadu - poinformowała irańska agencja Tasnim.

W irańskim mieście Kermanszah przy granicy z Irakiem wystąpił wstrząs o magnitudzie 5,9, a następnie dwa wstrząsy wtórne o magnitudzie 3,0. Ranni pochodzą z kilku wiosek i małych miast na boszarze objętym trzęsieniem. Agencja Tasnim informuje o jednej osobie zmarłej, ale nie wiadomo, czy jej smierć miała związek z tym wydarzeniem. To 70-letni mężczyzna, który zmarł na atak serca.

Zdjęcia i filmy zamieszczane w serwisach społecznościowych oraz w miejscowej prasie pokazują ludzi, przewożonych pilnie do szpitali. Według informacji lokalnych środków masowego przekazu szkody materialne są nieznaczne.

Reklama

Amerykańska Służba Geologiczna poinformowała, że epicentrum wstrząsów znajdowało się 26 km na południowy zachód od miasta Dżawanrud w prowincji Kermanszah na głębokości zaledwie 6 mil.

W listopadzie ub. roku w prowincji Kermanszach miało miejsce trzęsienie ziemi o amplitudzie 7,3. Zginęło wówczas 630 osób, a ponad 10 tys. zostało rannych.