Jacek A., były już prezes Centrozłom Wrocław od niemal miesiąca nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

We wtorek dziennik "Fakt" w artykule pt. "Po pijaku samochodem przez torowisko tramwajowe! Tak zabalował jeden z prezesów z PiS-u" podał, że w nocy z piątku na sobotę prezes Centrozłom Wrocław Jacek A. został zatrzymany za kierownicą służbowego auta, gdy wjechał nim na torowisko tramwajowe. "Miał 2 promile alkoholu we krwi, a teraz ma poważne zarzuty" - napisała gazeta.

Spółka Centrozłom Wrocław wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA.

We wtorek w rozmowie z PAP do sprawy odniosła się rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która poinformowała, że A. od niemal miesiąca nie jest już członkiem PiS. "9 lipca złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości" - powiedziała Mazurek.

Wtorkowy "Fakt" podał ponadto, że w poniedziałek rzecznik prasowy KGHM poinformował gazetę, iż Jacek A. złożył rezygnację z funkcji prezesa Centrozłomu.

Dyrektor departamentu komunikacji i CSR KGHM Jarosław Twardowski potwierdził we wtorek PAP, że A. złożył w poniedziałek dymisję z funkcji prezesa spółki Centrozłom Wrocław.

"Dymisja została przyjęta" - powiedział Twardowski. Dopytywany o powody dymisji, powiedział, że "nie podał oficjalnej przyczyny". "Teraz musimy ogłosić nowy konkurs" - dodał.