W związku z nadchodzącą nad Polskę falą upałów władze Warszawy podjęły decyzję o wystawieniu na stołeczne ulice kurtyn wodnych. Schłodzić się można m.in. na pl. Konstytucji, pl. Trzech Krzyży i przy ul. Floriańskiej. Ponadto być może jeszcze w tym roku w stolicy pojawią się poidełka.

Na nadchodzący weekend synoptycy zapowiadają temperaturę w okolicach nawet 30 stopni Celsjusza. W związku z tym stołeczne władze podjęły decyzję o wystawieniu kurtyn wodnych na ulice w Warszawie.

Warszawiacy mogą się ochłodzić od piątku do niedzieli, od rana do godzin późno popołudniowych, na placach: Zamkowym, Trzech Krzyży (przy pomniku Wincentego Witosa), Konstytucji (od strony ul. Waryńskiego), Defilad (w okolicy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej) oraz przy ulicach: Floriańskiej (przy bazylice Św. Floriana), Nowy Świat i Smolnej (przy skwerze Stanisława Wisłockiego). Zraszacze będą także ustawione koło Płyty Desantu przy ul. Solec (bulwar Flotylli Wiślanej) oraz na skwerze Hoovera.

Reklama

Kurtyny wodne uruchamiane są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na wniosek m.st. Warszawy.

Być może jeszcze w tym roku na terenie całej Warszawy pojawią się poidełka. Jak poinformował zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Krzysztof Górnicki, obecnie trwa rozstrzygnięcie postępowania, które skończy się prawdopodobnie w następnym tygodniu. "Zamówienie na poidełka przewiduje dostarczenie ich kilkuset, z czego kilkudziesięciu jeszcze w tym roku" - podał Górnicki. Zaznaczył, że teraz wszystko będzie zależy od postępowania przetargowego i mocy przerobowych producenta. "Jeśli postępowanie zbyt się przeciągnie, to będziemy się musieli zastanowić, czy jest sens stawiać poidełka przed zimą, bo na zimę i tak będziemy je demontować" - zauważył.

"Liczę na to, że jeszcze w tym roku warszawiacy będą się mogli z nich cieszyć" - dodał Górnicki.