FBI zatrzymało związanego z Al-Kaidą mężczyznę, który planował zamach terrorystyczny w Cleveland (Ohio). Do ataku miało dojść w najbliższą środę, gdy w USA obchodzony jest Dzień Niepodległości. Mężczyzna usłyszał zarzut wspierania organizacji terrorystycznej.

Zatrzymany Demetrius Nathaniel Pitts, znany również jako Abdur Raheem Rafeeq, powiedział zakonspirowanemu agentowi FBI, że przy użyciu pojazdu z materiałami wybuchowymi ma zamiar zabić wojskowych oraz członków ich rodzin.

W Cleveland, jak w wielu miejscach w całych Stanach Zjednoczonych, w środę mają odbywać się uroczyste obchody Dnia Niepodległości; zaplanowano m.in. pokaz fajerwerków.

Podejrzany, który już wcześnie był karany, został zatrzymany i umieszczony w areszcie w niedzielę. Został oskarżony o wspieranie organizacji terrorystycznej.

Urodzony w USA Pitts był obserwowany przez policję federalną już od kilku miesięcy. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła jego działalność w sieciach społecznościowych, gdzie publikował m.in. treści przychylne Al-Kaidzie czy wyrażał chęć użycia broni. "Jego wiadomości na Facebooku były niepokojące" - wyjaśnił na konferencji prasowej specjalny agent FBI Steve Anthony. (PAP)