Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wraz z funkcjonariuszami Zarządu w Warszawie CBŚP, od ponad roku prowadzi śledztwo dotyczące organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami, bez wymaganej koncesji.

Kolejna przeprowadzona w ramach śledztwa realizacja policjantów CBŚP i funkcjonariuszy MUC-S w Warszawie pozwoliła na zlikwidowanie trzech nielegalnych „kasyn”, w których organizowano gry hazardowe bez wymaganych zezwoleń. Podczas działań zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych pieniądze, telefony i karty SIM. Ponadto w lokalach zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę oraz 59-letnią obywatelkę Ukrainy. Obu zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach przedstawiono zarzuty z art. 107 kks i zastosowano środki wolnościowe w postaci dozorów policyjnych.

Działania w marcu 2018 roku

Jedną z największych akcji w tej sprawie przeprowadzono w marcu bieżącego roku. Wówczas, w działaniach wzięło udział ponad 150 funkcjonariuszy z CBŚP, Mazowieckiego UC-S, KSP, KMP w Siedlcach oraz NOSG, podczas których zatrzymano 22 osoby. Kolejne 3 osoby zostały doprowadzone do prokuratury z zakładów karnych, gdzie obecnie odbywają kary za inne przestępstwa. Podczas realizacji w Warszawie i Siedlcach zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz zabezpieczono 31 automatów.

Reklama

50 osób zatrzymanych, ponad 2 miliony złotych zabezpieczone

W toczącym się śledztwie łącznie zatrzymano 50 osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami bez wymaganej koncesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zabezpieczone zostało mienie na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych.