Po raz 30-ty b. burmistrz miasteczka Alassio w Ligurii na północy Włoch, Marco Melgrati został uniewinniony w procesie dot. zarzutów z czasów pełnienia urzędu i wykonywania zawodu architekta. Po pobiciu nowego rekordu startuje w wyborach, które odbędą się 10 czerwca.

Po kolejnym wyroku uniewinniającym cytowany w lokalnej prasie Melgrati powiedział, że może równać się z piłkarskim klubem Juventus, który mistrzostwo kraju zdobył 34 razy.

Marco Melgrati był burmistrzem był w latach 2001-10 z ramienia centroprawicy Silvio Berlusconiego.

Tym razem były burmistrz-rekordzista nadmorskiego miasta został wraz z inżynierem oczyszczony przez sąd w pobliskiej Savonie z zarzutów naruszenia przepisów przy pracach budowlanych na terenie dawnego kina. Za taki czyn prokuratura uznała zniszczenie bez wymaganej zgody chodnika prowadzącego do budynku kinowego.

Reklama

Obrona wykazała, że nastąpiło to z inicjatywy ówczesnego właściciela kina, zanim jeszcze architekt Melgrati i jego wspólnik rozpoczęli tam prace.

Większość poprzednich spraw, w których padł wyrok uniewinniający, dotyczyło udziału b. burmistrza w podejmowaniu decyzji dotyczących różnych inwestycji oraz ich realizacji, na przykład odrestaurowania zabytkowego hotelu w Alassio, rozbudowy portu, budowy domu spokojnej starości i ośrodka sportowego.

Jego poprzedni, 29-ty proces toczył się niedawno w sprawie zarzutu przywłaszczenia parceli i oszukania starszej osoby. Gdy wtedy został oczyszczony z zarzutów, odparł : "Jestem seryjnym niewinnym".

W wyborach 10 czerwca Marco Melgrati znów będzie ubiegać się o urząd burmistrza miasteczka, nazywanego "perłą Riwiery Liguryjskiej".