Małgorzata Wassermann, Jacek Żalek, Tomasz Latos, Kacper Płażyński, Sebastian Pieńkowski, Waldemar Buda wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast - poinformował w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak wskazał, kandydatem ZP na prezydenta Białegostoku jest Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos. Z kolei o prezydenturę w Gdańsku zawalczy Kacper Płażyński z PiS, a w Gorzowie Wielkopolski, Sebastian Pieńkowski z PiS.

"Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany" - oświadczył Kaczyński.

Jak dodał, w przypadku Kielc kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski. "To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny" - mówił lider PiS.

Reklama

Kaczyński poinformował też, że kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa została Małgorzata Wassermann. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska.

Kaczyński poinformował też, że kandydatem na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, a w Rzeszowie Wojciech Buczak.

Patryk Jaki, Mirosława Stachowiak-Różecka, Bartłomiej Sochański, Zbigniew Rasielewski i Piotr Barczak wśród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast w wyborach samorządowych - zapowiedział w czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Kaczyński przedstawił kandydatów ZP podczas czwartkowej konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS.

"Szczecin - pan Bartłomiej Sochański, Toruń - pan Zbigniew Rasielewski, Warszawa - Patryk Jaki, Wrocław - pani Mirosława Stachowiak-Różecka, Zielona Góra - pan Piotr Barczak" - wymieniał prezes PiS.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw