Dariusz Wieczorek, Stanisław Wziątek i Jerzy Kotlęga - to niektórzy liderzy zaprezentowanych w niedzielę list zachodniopomorskiego SLD w wyborach do sejmiku. Program Sojuszu dla Pomorza Zachodniego mówi m.in. o odbudowie przemysłu stoczniowego.

"Dziś rozpoczynamy poważną debatę z Polakami odnośnie przyszłości samorządów" - powiedział dziennikarzom w Szczecinie tuż po konwencji wojewódzkiej wiceprzewodniczący SLD Tomasz Trela. "Województwo Zachodniopomorskie jako pierwsze przedstawiło program dla swojego terenu, jak również liderów list. To znakomici liderzy, byli parlamentarzyści, byli i obecni samorządowcy i społecznicy" - dodał Trela.

Trela powiedział także, że Sojusz wystawi w nadchodzących wyborach własne listy do sejmików wojewódzkich.

Listę szczecińsko-policką otwiera Dariusz Wieczorek, z drugiego miejsca natomiast wystartuje tam Czesława Christowa.

Listę obejmującą m.in. Świnoujście, Goleniów i Gryfice otwiera Dorota Turlejska. Stanisław Wziątek to z kolei jedynka na liście m.in. z Kołobrzegu i Wałcza. Jedynka z Koszalina, Szczecinka i Sławna to Jerzy Kotlęga. Beata Radziszewska będzie miała pierwsze miejsce na liście obejmującej m.in. Stargard i Gryfino.

Wieczorek powiedział, że program dla Pomorza Zachodniego opiera się na czterech filarach. Jeden z nich - gospodarczy mówi o odbudowie przemysłu stoczniowego w oparciu o stocznię Gryfia, a drugi o zapewnieniu godnego życia seniorom - dodał Wieczorek.