Nagrody wypłacone dla ministrów w rządzie PiS były błędem; ja sam zwróciłem nagrody - przekazałem te pieniądze na Caritas Polska - powiedział w sobotę w Dąbrówce szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON spotkał się w sobotę z mieszkańcami Dąbrówki na Mazowszu.

Jak poinformował, zwrócił nagrody, które otrzymał jako minister w rządzie PiS. "Przekazałem te pieniądze na Caritas Polska" - wyjaśnił Błaszczak.

W jego ocenie, nagrody wypłacone dla ministrów w rządzie PiS "były błędem". "Wyciągnęliśmy z tego wnioski. Skoro opinia publiczna nie zgadza się z tym, żeby ministrowie otrzymywali nagrody, więc te nagrody zostały zwrócone na cel charytatywny" - podkreślił.

"Również wystąpiliśmy z projektami ograniczającymi zarówno uposażenia poselskie, ministerialne, ale także uposażenia samorządowe - my traktujemy samorząd jako element państwa, nie przeciwstawiamy samorządu rządowi. Zarówno władza samorządowa jak i władza rządowa to władze publiczne, w związku z tym uważamy, że wynagrodzenia we władzach publicznych powinny być skromniejsze" - ocenił Błaszczak.

Dodał, że zmiany dotyczą również wynagrodzeń w spółkach skarbu państwa i spółkach samorządowych. "Sądzimy, że to jest właśnie odpowiedź na oczekiwania społeczne" - wyjaśnił szef MON.