Nielegalny salon do gier hazardowych zlikwidowali lubuscy funkcjonariusze KAS i sulechowskiej policji. Podczas akcji mundurowi zabezpieczyli osiem automatów – poinformowała w poniedziałek rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

"Urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał koncesji na taką działalność. Nielegalny salon funkcjonował pod szyldem biura podróży w Sulechowie" – powiedziała Markowicz.

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. od dłuższego czasu obserwowali to miejsce. W miniony czwartek wieczorem wspólnie z policjantami skontrolowali lokal.

"Podejrzenia potwierdziły się, na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w obiekcie. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do naszego magazynu" – dodała rzecznik.

Poinformowała, że zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry i właściciela lokalu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub do trzech lat więzienia, bądź obie te kary łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tys. zł grzywny wynikającej z Ustawy o grach hazardowych.

W tym roku lubuscy funkcjonariusze KAS skontrolowali 15 miejsc, gdzie odbywały się nielegalne gry hazardowe. W wyniku ich działań zabezpieczono 64 automaty.(PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz