Premier Mateusz Morawiecki odwołał Wiesława Janczyka ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało w środę w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Wiesław Janczyk pracował w resorcie finansów od 2016 r. Odpowiadał m.in. za kwestie akcyzy, podatków lokalnych, sektorowych i od gier, a także związane z rachunkowością i rewizją finansową.

Janczyk jest posłem PiS od 2007 r., był członkiem komisji finansów publicznych. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie MF, w VII kadencji Sejmu kierował pracami stałej Podkomisji do spraw Instytucji Finansowych. W obecnej kadencji objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.

W 2007 r. pełnił funkcję prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica oraz zasiadał w Zarządzie Remag w Katowicach (spółka produkująca kombajny i urządzenia górnicze). W latach 1999-2005 związany był z Bankiem Gospodarki Żywnościowej, gdzie był zastępcą dyrektora oddziału w Nowym Sączu, a także członkiem komitetu kredytowego Regionu Małopolska. Zasiadał także w Radzie Nadzorczej Zakładów Ceramiki Budowlanej Cerabud w Krotoszynie oraz pracował w Biurze Maklerskim BGŻ w Nowym Sączu.