W wyborach do sejmików wojewódzkich Zjednoczona Prawica wystawi wspólne listy - powiedział w piątek członek władz Porozumienia wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Zaznaczył, że nie ma jeszcze ustaleń w kwestii list na prezydentów miast.

Bielan był pytany w radiowej "Trójce" jakie szanse ma Porozumienie, jeśli chodzi wystawienie swoich kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich i byłych wojewódzkich.

"Jest to przesądzone. Pytanie w jakich miastach będziemy szli do wyborów jako Zjednoczona Prawica i wszystkie trzy ugrupowania wystawią swoich kandydatów, przede wszystkim na poziomie byłych 49 miast wojewódzkich" - odpowiedział wicemarszałek. Zaznaczył, że w tej sprawie nie ma jeszcze szczegółowych ustaleń.

"Mamy podpisane porozumienie, że będziemy startować razem na najbardziej politycznym szczeblu, czyli w wyborach do Sejmików wojewódzkich będą wspólne listy. Zaczynają się w tym tygodniu rozmowy dotyczące parytetów, personaliów. Kwot nie ma. Są pewne propozycje" - mówił. Dodał, że nie ma jeszcze ostatecznej wersji porozumienia w tej sprawie.

Wicemarszałek powiedział, że w kwestii wyborów odbyło się już szereg spotkań. "Mieliśmy bardzo dobre spotkanie w ramach tzw. Rady Koalicji, gdzie również zamieniliśmy kilka słów na temat wyborów samorządowych. (...) Ta dyskusja będzie kontynuowana w najbliższym czasie" - zapowiedział.

"W dużych miastach tam, gdzie będą wspólni kandydaci, będą wspólne listy. W mniejszych to już zależy od lokalnych działaczy. Zalecamy porozumienie, bo uważamy, że Zjednoczona Prawica jest najlepszym projektem na prawicy od lat" - powiedział Bielan.