"Według naocznych świadków napastnik zaatakował trzy osoby - mężczyznę, kobietę i ich dorosłą córkę" - powiedział agencji AP rzecznik policji Patrick Mayerhofer. Dodał, że ofiary doznały ciężkich obrażeń zagrażających ich życiu i obecnie przebywają w szpitalu.

Więcej informacji o tym ataku podały media. Według portalu "Oe24" przed japońską restaurację doszło do kłótni i przepychanki między kilkoma osobami, z których jedna wyciągnęła nóż i zaatakowała dwie kobiety i mężczyznę, członków jednej rodziny. Ofiary to obywatele Austrii.

Policja poinformowała, że około 100 metrów od tego miejsca nożem została poraniona czwarta osoba. Policja sprawdza, czy atak ten miał związek z incydentem przed restauracją.

Ubrany na czarno napastnik zbiegł. W środę późnym wieczorem policja poinformowała o aresztowaniu na Praterze obywatela Afganistanu, który miał ciężko ranić nożem mężczyznę narodowości czeczeńskiej.

Nie wiadomo, czy aresztowany Afgańczyk odpowiedzialny jest także za wcześniejszy atak na austriacką rodzinę. "Z pomocą świadków chcemy to wyjaśnić tak szybko jak jest to możliwe" - powiedział rzecznik policji. (PAP)