W pobliżu kancelarii premiera Burkina Faso w stolicy kraju Wagadugu trwa atak zbrojny; możliwe, że sprawcami są islamscy ekstremiści - podała miejscowa policja. Pojawiają się doniesienia o eksplozji w kwaterze głównej armii.

There appears to be an attack to a military HQ and some military camps in #Ouagadougou #BurkinaFaso at the moment. Shots are also being heard in the city. Image shows smoke coming from HQ. #Africa pic.twitter.com/HmenIqbwF2

— kambale (@kambale) 2 marca 2018Funkcjonariusze poinformowali, że na miejsce ataku wysłano siły bezpieczeństwa. Zaapelowano również do mieszkańców, by nie zbliżali się w ten rejon.

Jednocześnie agencja EFE, powołując się na lokalne media, podaje, że grupa niezidentyfikowanych uzbrojonych napastników dokonała ataku w dzielnicy dyplomatycznej Wagadugu, wywołując kilka pożarów; doszło do starć z siłami bezpieczeństwa.

Telewizja państwowa RTB informuje o "dużym pożarze we francuskiej ambasadzie" oraz że napastnicy "otworzyli ogień w kierunku żandarmów, którzy przybyli na miejsce".

Jednocześnie ambasada Francji w Burkina Faso na Facebooku zmieniła treść posta, w którym wcześniej informowała o trwającym ataku na budynek ambasady i Instytut Francuski w Wagadugu. Obecnie na stronie widnieje informacja, że nie ma pewności co do miejsc, które są atakowane.