Znajdą się pieniądze na wybory samorządowe; jeśli będą potrzeby związane np. z legislacją, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej; spotkanie MSWiA z PKW odbędzie się na pewno - w najbliższych dniach albo w przyszłym tygodniu - mówił wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Pytany w TVN24, czy może zadeklarować, że nie pozwoli się na to, by PKW miała problemy z pieniędzmi na zorganizowanie wyborów samorządowych, Szefernaker odparł: "oczywiście".

"Jeżeli będą potrzeby związane z legislacją, związane ze znalezieniem środków dodatkowych - to one oczywiście się znajdą, nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby było inaczej, tylko musimy rozmawiać nie za pośrednictwem mediów, tylko w cywilizowany sposób" - mówił wiceszef MSWiA.

Szefernaker podkreślił, że MSWiA jest w stałym kontakcie z Państwową Komisją Wyborczą. Dopytywany o termin spotkania, o którym w poniedziałek wspominał szef PKW, Szefernaker powiedział, że na pewno takie spotkanie się odbędzie. "Jestem przekonany, że w najbliższych dniach czy w przyszłym tygodniu, jeśli tylko zdrowie panu ministrowi Brudzińskiemu pozwoli" - dodał.

O chęci spotkania PKW z ministrem spraw wewnętrznych i administracji poinformowano w poniedziałek za pośrednictwem Twittera komisji.

"PKW prosi o spotkanie ministra @jbrudzinski w sprawie transmisji z lokali wyborczych i pieniędzy na wybory - W.Hermeliński po posiedzeniu PKW" - napisano.

W ubiegłym tygodniu PKW wystosowała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o dodatkowe środki na przeprowadzenie wyborów samorządowych. W liście szefowa KBW Beata Tokaj podkreśliła, że w związku z nowelą Kodeksu wyborczego znacząco wzrosły koszty przeprowadzenia wyborów i referendów; wzrost ten oszacowany został na ponad 605 mln zł. W związku z tym - jak zaznaczyła Tokaj - konieczne jest znowelizowanie budżetu państwa na 2018 r.