Szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla środowej "Gazety Polskiej", przywołanym we wtorek na łamach "Gazety Polskiej Codziennie", zapytany został, czy Polska jest w najlepszej sytuacji geopolitycznej od 70 lat. "Oczywiście, że tak" - ocenił.

Jego zdaniem "ta koniunktura geopolityczna powstała dzięki realizacji idei polskiego ruchu niepodległościowego". "Tego kursu nie należy hamować. Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji, lecz odwrotnie, musimy wykorzystać ten moment. Trzeba pamiętać, że ten dobry czas może minąć" - podkreślił b. szef MON.

Na pytanie, czy tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona, a "winni ukarani", Macierewicz odparł: "Tak, jestem przekonany, że tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona". "Raport techniczny będzie znany wiosną. Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji" - tłumaczył. (PAP)

Reklama