Abp Polak zaapelował, by w te święta "zatrzymać się przy żłóbku" i przeżyć prawdziwe Boże Narodzenie. „Rozpoznajmy w Tym, który przychodzi, w twarzy dziecka, oblicze prawdziwego Boga” - mówił.

"Niech to będą dla nas święta obecności, święta bliskości, święta prawdziwej światłości. Niech wnoszą w nasze życie pokój i miłość. Niech stają się źródłem niegasnącej nadziei. Obyśmy w te święta potrafili dzielić się z innymi tym właśnie przesłaniem, że Bóg jest z nami, że jest pośród nas i w obliczu każdego człowieka potrafili rozpoznać Jego boskie oblicze” – powiedział abp Polak.

Prymas życzył wszystkim błogosławionych, radosnych, pełnych pokoju i Bożego ducha świąt Narodzenia Pańskiego. "Wnośmy Bożą miłość do naszych rodzin, do naszych wspólnot, dzielmy się nią ze wszystkimi, których w tym czasie spotkamy. Bądźmy dla innych źródłem światła, nadziei i pokoju" – dodał abp Polak.

Hierarcha podkreślił, że Boże Narodzenie ma smak nadziei, ale także smak smutku, bo "dla pierworodnego Syna Maryi nie było miejsca w gospodzie".

"Ale może właśnie dlatego, że Bóg urodził się nie w splendorze ludzkiego pałacu, nie w bogactwie, blaskach władzy, ale w ubogiej stajni, ma nam wszystkim przypomnieć, że w te święta nie świętujemy siebie, naszych złudzeń, naszych próżności, naszych własnych, ludzkich wyobrażeń, ale Jego samego” – powiedział prymas. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny