Państwowa Komisja Wyborcza jest od tego, żeby pracować, a nie utyskiwać, że czegoś nie da się zrobić - podkreślił w TVP info poseł PiS Jacek Sasin. W jego ocenie zmiany w Kodeksie wyborczym są potrzebne, a rok do wyborów samorządowych to dużo czasu, by PKW mogła je przeprowadzić.
Reklama

Sasin podkreślił, że jest przekonany o potrzebie zmian w Kodeksie wyborczym. Zaznaczył, że PiS zależy na tym, aby "ci, którzy są najbardziej zainteresowani wynikiem tych wyborów, czyli samorządowcy, właśnie tych wyborów nie organizowali i nie liczyli głosów, bo to jest system patologiczny".

- Stąd apolityczni komisarze wyborczy wybierani przez Państwową Komisję Wyborczą, której w tej chwili nie wybrali politycy - tłumaczył poseł. Jak dodał, PKW rzeczywiście będzie wybrana na nowo, ale dopiero po kolejnych wyborach parlamentarnych.

Na uwagę dziennikarza, że PKW mówi o problemach związanych z organizacją wyborów po zmianach, poseł PiS mówił: "nie przyjmuje takich argumentów". - Od tego jest PKW, żeby pracować, a nie utyskiwać, że czegoś nie da się zrobić - podkreślił.

Sasin przypomniał, że do wyborów samorządowych pozostał jeszcze rok. Ocenił, że jest to "naprawdę dużo" czasu, żeby "zatrudnić komisarzy wyborczych i te wybory przeprowadzić".