Generał Jarosław Kraszewski nie zgadza się z decyzją SKW ws. cofnięcia mu dostępu do informacji niejawnych; na pewno złoży odwołanie w tej sprawie - powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Reklama

Dyrektor departamentu w doradzającym prezydentowi Biurze Bezpieczeństwa Narodowego gen. bryg. Jarosław Kraszewski został w piątek poinformowany przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu mu dostępu do informacji niejawnych. Według BBN w uzasadnieniu nie podano powodów tej decyzji. MON twierdzi, że uzasadnienie w jego części jawnej zostało dołączone do decyzji.

Mucha, pytany w radiowej Trójce o tę sprawę ocenił, że gen. Kraszewski "na pewno sformułuje odwołanie" od decyzji SKW. Przyznał jednak, że nie wie kiedy to nastąpi. - Myślę, że to będzie niezwłocznie. Liczymy na to, że ta sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona i zakończona - podkreślił.

Minister dodał, że zdaniem gen. Kraszewskiego nie ma podstaw do odebrania mu dostępu do informacji niejawnych. "Skoro chce składać odwołanie, to ma przekonanie (gen. Kraszewski), że te decyzja jest po prostu nie trafna" - podkreślił.