"Pani wicepremier Beata Szydło w rządzie pozostaje, będzie odpowiadać za politykę społeczną, bo tutaj ma największe sukcesy" - powiedział Sellin w radiowej Trójce.

Dopytywany, czy to jest już przesądzone, że Szydło będzie wicepremierem bez teki odpowiedzianym za sprawy społeczne odparł, że "to się okaże". "To będzie oczywiście decyzja nowego premiera i kierownictwa mojego środowiska politycznego, czy to będzie bez teki czy z teką" - powiedział.

Sellin zaznaczył, że zmiana na stanowisku premiera wynika z tego, że obóz rządzący myśli o tym, jakie zadania są do wykonania i w związku z tymi zadaniami dopasowuje osoby do ich wykonania. "Bilans tych dwóch lat jest dobry, są dobre oceny społeczne, są dobre sondaże i jestem przekonany, że bilans kolejnych dwóch lat również w wyniku tej zmiany także będzie dobry" - powiedział.

Reklama

Jak mówił, "akcenty w pierwszych dwóch latach rządów położyliśmy przede wszystkim na kwestie społeczne, które w dużej mierze zostały rozwiązane z efektami bardzo dobrymi dla ludzi i ludzie to doceniają".

"Natomiast na kolejne dwa lata chcemy się skoncentrować na sprawach gospodarczych" - zaznaczył. Jak mówił, że w Sejmie został złożony przez Morawieckiego, jeszcze jako wicepremiera, pakiet ustaw gospodarczych tzw. konstytucję dla biznesu. "To ma być realizowane przez niego już na pozycji premiera" - mówił.

Jak mówił, opinie, że Morawiecki jest etatystą to myślenie dogmatyczne, ordoliberalne". "Można być wolnorynkowcem, ale nie dogmatycznym, kierować się zasadą, którą kierują się wielcy politycy w świecie, że wolnorynkowych poglądów istnieje coś takiego jak ambitna polityka gospodarcza państwa" - mówił wiceminister kultury.