Gratuluję zwycięstwa Katarzynie Lubnauer; jestem przekonany, że będziemy dalej dobrze współpracować - powiedział w sobotę PAP lider PO Grzegorz Schetyna. Katarzyna Lubnauer została na sobotniej konwencji Nowoczesnej wybrana nową przewodniczącą tej partii.

"Chciałbym pogratulować Katarzynie Lubnauer i podziękować Ryszardowi Petru za jego dwa lata pracy. To musi budzić uznanie - zbudowanie partii, wejście do Sejmu, osiągnięcie tak dobrego wyniku, wprowadzenie tylu posłów" - podkreślił Schetyna.

Dodał, że każdy wybór nowego szefa Nowoczesnej jest dobry dla tego ugrupowania. "Jestem przekonany, że będziemy dalej dobrze współpracować, tak jak w ostatnim czasie z Ryszardem Petru, bo potrzebujemy zbliżania stanowisk, aktywności, szczególnie w kontekście wyborów samorządowych. Wierzę, że wszyscy będziemy podzielać takie spojrzenie" - powiedział szef Platformy.

Katarzyna Lubnauer, dotychczasowa szefowa klubu Nowoczesnej otrzymała podczas sobotnich wyborów 149 głosów; na jej kontrkandydata - Ryszarda Petru - głosowało 140 członków partii.