Dokonania dwóch lat rządu są w ogromnej mierze elementami wspólnymi programu prezydenta i Prawa i Sprawiedliwości; bardzo się z nich cieszę - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

W środę w poszczególnych resortach ministrowie rządu podsumowują dwa lata swojej działalności.

Mucha był pytany w środę na konferencji prasowej o obecność przedstawiciela prezydenta na podsumowaniu działalności resortu obrony narodowej. "Według mojej wiedzy był przedstawiciel BBN, który uczestniczył w tej uroczystości" - odpowiedział.

"Natomiast to nie jest tak, żeby prezydent, czy ministrowie prezydenccy uczestniczyli w przeglądzie, czy w konferencjach prasowych, które się dzisiaj odbywają. To nie jest zakres naszych aktywności" - powiedział prezydencki minister.

"Niezwykle się cieszę z tych dwóch lat dokonań rządu Prawa i Sprawiedliwości" - podkreślił Mucha.

Według niego, "w ogromnej mierze dokonania rządu PiS, to są elementy wspólne programu prezydenta oraz Prawa i Sprawiedliwości".

W ocenie Muchy, wspólnymi sukcesami prezydenta Dudy i PiS są "takie programy, jak program Rodzina 500 Plus, kwestia związana z sukcesami gospodarczymi, które mamy, dynamiką wzrostu gospodarczego, najniższym w historii bezrobociem, (oraz) elementy związane z reformą edukacji". Wskazał również na przywrócenie wieku emerytalnego, które było inicjatywą prezydenta a jego realizacja - jak zaznaczył - była efektem sprawnego współdziałania prezydenta i resortu pracy.

"Jestem przekonany, że takich sukcesów jeszcze wiele przed nami" - oświadczył Mucha. (PAP)

Autor: Magdalena Cedro