Oferta w stosunku do rezydentów ma charakter unikalny - chcemy z tymi młodymi lekarzami, mówiącymi, że chcą zmieniać system służby zdrowia na lepsze, współpracować - oświadczył w środę minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z lekarzami-rezydentami.

W środę premier Beata Szydło wraz z ministrem Radziwiłłem spotkała się z protestującymi lekarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

Jak podkreślił Radziwiłł, oferta złożona rezydentom "ma charakter unikalny". "Chcemy z nimi, z tymi młodymi lekarzami mówiącymi, że chcą zmieniać system służby zdrowia na lepsze, współpracować. Czekamy na pozytywną odpowiedź" - zaznaczył minister zdrowia. Dodał, że nie wyobraża sobie, żeby ta odpowiedź mogła być negatywna.

"Pani premier zadeklarowała, że chcemy wspólnie z przedstawicielami rezydentów rozmawiać, jak ta sytuacja ma się rozwijać, jakie przyjąć najlepsze rozwiązania. Jesteśmy na to gotowi" - zaznaczył.

"Jesteśmy również gotowi, żeby rozmawiać ze wszystkimi innymi środowiskami medycznymi, także z przedstawicielami innych zawodów, związków zawodowych, central. Zwracam uwagę, że jesteśmy w stałym dialogu w Radzie Dialogu Społecznego, a także w zespole branżowym dotyczącym służby zdrowia Rady Dialogu Społecznego" - powiedział Radziwiłł.