Chcemy wprowadzić w Polsce system, który będzie skierowany przede wszystkim do obywatela - niezawisłe, sprawiedliwe sądy, które dają poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla każdego Polaka - mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z osobami pokrzywdzonymi przez sądy.

W piątek popołudniu premier wraz z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą spotkała się Kancelarii Premiera z osobami pokrzywdzonymi przez sądy. W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa. Na konferencji po spotkaniu premier podkreśliła, że warto konsultować kierunek reformy sądownictwa z ludźmi pokrzywdzonymi przez sądy.

"Ja po tym spotkaniu jestem przekonana, że racja jest po stronie rządu, który wysłuchał tych wszystkich, którzy mówią o konieczności zmian w systemie sprawiedliwości w Polsce" - mówiła.

"Ta reforma, która została rozpoczęta przez pana ministra, która w tej chwili mam nadzieję zostanie zakończona w taki sposób, że przygotujemy zmiany w sądownictwie, które będą dogłębną reformą, które będą wychodziły naprzeciw oczekiwaniom zwykłych obywateli" - dodała.

Szefowa rządu zaznaczyła, że warto, by wszyscy, którzy "atakują" reformę sprawiedliwości wysłuchali historii ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości.

"Chcemy wprowadzić w Polsce system, który będzie skierowany przede wszystkim do obywatela - niezawisłe, sprawiedliwe sądy, które dają gwarancję poczucia bezpieczeństwa i właśnie sprawiedliwości dla każdego Polaka bez względu na to kim jest, jakie ma wykształcenie, czym się zajmuje, gdzie mieszka" - mówiła premier.

"Aby ludzie mieli przekonanie, że jeżeli dzieje się im krzywda to właśnie wymiar sprawiedliwości stanie po ich stronie, aby wiedzieli, że jeżeli przeżywają dramaty, trudne sytuacje to będą mogli ze spokojem czekać na sprawiedliwy wyrok w swojej sprawie" - dodała.