Mam nadzieję, że Andrzej Duda zostanie prezydentem na drugą kadencję - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla "Super Expressu". "Wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem" - dodała.

"O tym, kto będzie następnym prezydentem Polski, zdecydują Polacy w wyborach" - powiedziała premier Szydło, pytana o to, czy chciałaby zostać kolejnym prezydentem. "Mam nadzieję, że będzie to Andrzej Duda" - dodała.

Premier podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda dobrze sprawuje swoją funkcję. "Uważam, że wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, realizującym program, z którym szedł do wyborów. Wierzę głęboko, że będziemy mogli to nadal robić" - powiedziała premier Szydło.

Pytana o zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę dwóch ustaw - o KRS i SN - premier odpowiedziała: "Moim zdaniem Andrzej Duda popełnił błąd, wetując te dwie ważne ustawy. Reforma sądów w Polsce jest potrzeba i ona zostanie przeprowadzona".

"Jeżeli nie przeprowadzimy reformy sądów, to dobra zmiana nie zadzieje się w takim zakresie, w jakim oczekuje społeczeństwo. W tej chwili czekamy na projekty prezydenta dotyczące reformy sądownictwa. Pragnę zwrócić uwagę, iż nie oczekujemy powierzchownych zmian" - podkreśliła.

Premier tłumaczyła, że część Polaków chce zmiany w sądownictwie. "Jeszcze podczas kampanii wyborcy często skarżyli mi się na sądy, mówiąc, że nie stoją one po stronie zwykłych obywateli. Sądy mają być dla ludzi, a nie dla sędziów" - wskazała premier.