To jest moment, gdy człowiek, który wygrywa tak ważne wybory, może zmazać złe decyzje i niedociągnięcia, trzy razy wetując - zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas demonstracji przed Pałacem Prezydenckim.

Lider ludowców podczas czwartkowej manifestacji apelował o podpisywanie petycji do prezydenta o zawetowanie ustaw (o SN, KRS i ustroju sądów powszechnych) - jak to określił - "umacniających obóz władzy".

"Panie prezydencie, jest zawsze taki moment, gdy człowiek, który wygrywa tak ważne wybory, może zmazać złe decyzje i niedociągnięcia, rozczarowania nas wielu, trzy razy wetując" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Wskazując na liderów PO i Nowoczesnej, którzy biorą udział w manifestacji, szef ludowców mówił, że zachowali się przyzwoicie, bo nikt nie poparł ustawy o SN w czwartkowym głosowaniu w Sejmie.

Jak powiedział Kosiniak-Kamysz, w tych ustawach nie ma nic dla ludzi - "to jest tylko umacnianie władzy". "Nie pozwolimy na te zmiany na tyle, na ile nam starczy sił" - zadeklarował.