To kolejny dramatyczny przykład, jak niechlujnie były przeprowadzane czynności w pierwszych dniach po tragedii w Smoleńsku; w imieniu państwa polskiego trzeba przeprosić - powiedział w poniedziałek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

Wyniki ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, ujawnił w poniedziałkowym wydaniu dziennik "Fakt". Według gazety, w trumnie wojskowego znaleziono szczątki siedmiu innych osób.

"To jest kolejny dramatyczny przykład na to, jakie procedury były wtedy stosowane, a właściwie - jak niechlujnie były przeprowadzane wszystkie czynności związane z pierwszymi dniami po tragedii, która się wydarzyła w Smoleńsku" - ocenił Dworczyk w poniedziałek w TVN24.

Jego zdaniem, jest to również "kolejny dowód na kłamstwa Platformy Obywatelskiej, która mówiła, że wszystko odbywało się w obecności polskich lekarzy i wszystko było przeprowadzone zgodnie z procedurami".

"W imieniu państwa polskiego trzeba powiedzieć 'przepraszam'" - powiedział wiceminister.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób - w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.