Wyboru dokonano podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego w Warszawie.

Kraśnicki, który kieruje Polskim Komitetem Olimpijskim od 2010 roku, podkreślił, że najważniejszymi wyzwaniami w najbliższych latach będą przygotowania do igrzysk olimpijskich. Sporo uwagi poświęcone będzie także obchodom 100-lecia PKOl.

„Wynik wyborów to dla mnie ogromna satysfakcja, ale także ogromny obowiązek. Zrobię wszystko, żeby polski ruch olimpijski na arenie międzynarodowej odgrywał coraz większą rolę, a nasi sportowcy uzyskiwali coraz lepsze rezultaty” - dodał szef PKOl.

Kraśnicki podziękował sponsorom i partnerom PKOl, Ministerstwu Sportu i Turystyki za owocną współpracę, która przynosi z roku na rok coraz lepsze efekty.

Na pytanie jak ocenia rezygnację europosła Ryszarda Czarneckiego z kandydowania na stanowisko prezesa PKOl, Kraśnicki stwierdził: „przyjąłem ją z ulgą”. Dodał, że miał poważne obawy o to, aby nie doszło do podziału w ruchu olimpijskim. Teraz łatwiej będzie działać, gdy ruch olimpijski jest zintegrowany.

„Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą wzbogacić polski ruch olimpijski. Wszystkie inicjatywy służące rozwojowi sportu przyjmiemy w radością” - dodał.

Zapytany o ocenę programu jaki przedstawił Czarnecki, prezes PKOl stwierdził, że odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale większość przedstawionych postulatów jest raczej w gestii resortu sportu.

Dodał także, że jego celem nadal będzie zapewnienie stabilnego finansowania PKOl.

Kraśnicki był jedynym kandydatem. W głosowaniu tajnym opowiedziało się za nim 137 delegatów, jeden wstrzymał się. W 2010 roku zastąpił Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Cztery lata temu również nie miał konkurenta. Początkowo jego kontrkandydatem miał być europoseł Ryszard Czarnecki, ale podczas swojego wystąpienia przed głosowaniem zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. (PAP)