Państwo Islamskie (IS) w rozpowszechnianym za pomocą internetu propagandowym materiale wideo wzywa islamistów w Niemczech do ataków na policjantów przy użyciu noża. MSW w Berlinie potwierdziło w piątek istnienie nagrania.

Wideofilm jest szczegółową instrukcją dla morderców - pisze niemiecki dziennik "Hamburger Abendblatt". Nagranie zatytułowane "Atakujcie ich" pokazuje proste metody ataku za pomocą noża, możliwe do przeprowadzenia dla każdego - przytacza redakcja ocenę policyjnego eksperta.

Według "Hamburger Abendblatt" władze policji ostrzegły funkcjonariuszy i zaleciły m większą ostrożność podczas służby. Rzecznik Urzędu Ochrony Konstytucji w Hamburgu powiedział, że takie filmy należą do stałego repertuaru propagandowego IS.

Rzecznik MSW Tobias Plate potwierdził istnienie filmu. Zastrzegł, że nagranie nie wyróżnia się specjalnie wśród wielu podobnych instrukcji autorstwa IS dostępnych w internecie.

W styczniu sąd skazał na sześć lat pozbawienia wolności 16-letnią dziewczynę, która ugodziła nożem policjanta, ciężko go raniąc. Proces wykazał, że nastolatka działała w imieniu Państwa Islamskiego.