Zbigniew Król - specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego, pediatrii i medycyny rodzinnej - został nowym wiceministrem zdrowia - poinformował w czwartek resort.Jak podano w komunikacie, Zbigniew Król został w czwartek powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Pod koniec stycznia premier Beata Szydło przyjęła dymisję dwóch wiceministrów zdrowia: Jarosława Pinkasa i Piotra Warczyńskiego. Rzecznik rządu Rafał Bochenek informował wówczas, że Warczyński zrezygnował z funkcji "z powodów osobistych", zaś Pinkas "zostanie oddelegowany do innych zadań".

Reklama

Na początku lutego na stanowisko sekretarza stanu w MZ powołano Józefę Szczurek-Żelazko, która ma odpowiadać m.in. za departament pielęgniarek i położnych.

Poza Królem i Szczurek-Żelazko w resorcie jest czworo wiceministrów w randze podsekretarza stanu: Katarzyna Głowala, Piotr Gryza, Krzysztof Łanda i Marek Tombarkiewicz.

Rzeczniczka resortu zdrowia Milena Kruszewska, pytana, czym będzie zajmował się nowy wiceminister, powiedziała PAP, że nowe zarządzenie kompetencyjne jest przygotowywane i zostanie zaprezentowane w ciągu najbliższych dni.

Nowy wiceminister, jak poinformowało MZ, ma stopień naukowy doktora nauk medycznych, jest specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego, pediatrii i medycyny rodzinnej. Posiada doświadczenie zdobyte zarówno w zarządzaniu placówkami ochrony zdrowia, jak i w sektorze prywatnym. Był dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego SPZOZ w Krakowie. Jest autorem i współautorem wielu publikacji z dziedziny ochrony zdrowia.