Jest bardzo duża szansa na odrzucenie weta prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych - powiedział dziś szef klubu PO Zbigniew Chlebowski po spotkaniu z szefem klubu Lewicy Wojciechem Olejniczakiem.

"Nie wolno zrobić niczego, co zepsułoby dobrą atmosferę w kwestii emerytur pomostowych, która jest w tej chwili" - powiedział Chlebowski dziennikarzom. Kolejny raz wraził też nadzieję, że w klubie Lewicy nie będzie dyscypliny w głosowaniu nad wetem prezydenta.

Chlebowski nie chciał odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące jego rozmowy z Olejniczakiem. "Poczekajcie na klub Lewicy. Tam zapadnie ostateczna decyzja" - apelował.

Również Olejniczak nie chciał mówić o szczegółach rozmów z PO. Przypomniał, że o godz. 17 decyzje w sprawie "pomostówek" podejmie klub Lewicy.

Nie wiadomo jak w głosowaniu nad odrzuceniem weta zachowa się klub Lewicy - część posłów popiera odrzucenie weta - m.in. Olejniczak, a część zapowiada jego podtrzymanie, w tym przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, który zapowiedział, że zarekomenduje klubowi Lewicy poparcie weta prezydenta.