Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie - powiedziała w środę premier Beata Szydło pytana o zapowiedziany przegląd resortów. Podkreśliła też, że nie ma żadnych powodów do tego, żeby dymisjonować ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Szefowa rządu pytana w TVN24, czy zdymisjonuje szefa resortu zdrowia, odpowiedziała, że "nie ma żadnych powodów do tego, żeby dymisjonować ministra Radziwiła".

"Minister Radziwiłł rozpoczyna w tej chwili bardzo ważną reformę służby zdrowia. Przygotowane są już projekty ustaw" - mówiła premier dodając, że w ramach przeglądu resortów spotka się z Radziwiłłem w czwartek.

Klub Kukiz'15 w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - zapowiedział we wtorek poseł tego klubu poseł Piotr Liroy-Marzec. Według niego resort zdrowia od początku blokuje projekt ustawy ws. medycznej marihuany.

"Chcę jeszcze raz wyrazić głębokie wyrazy współczucia dla rodziny Tomasza Kality. To wielki żal i smutek, ale chciałam powiedzieć, że problem leczniczej marihuany nie powinien być wykorzystywany do celów gry politycznej, ale powinien być bardzo dokładnie zbadany przez ekspertów" - powiedziała premier.