Nowoczesna będzie spotykać się z wszystkimi stronami obecnego konfliktu, bo kryzys państwa wymaga rozwiązania - powiedziała posłanka Katarzyna Lubnauer mówiąc o zaproszeniu liderów partii przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Jak dodała, na razie nie ma porozumienia PiS z opozycją.

"Odpowiedzialność za państwo nakazuje nam, to od początku zapowiadaliśmy, że będziemy spotykać się z wszystkimi stronami obecnego konfliktu, ponieważ kryzys państwa wymaga rozwiązania" - powiedziała podczas briefingu w Sejmie posłanka Nowoczesnej.

Poseł Adam Szłapka wyraził nadzieję, że uda się rozwiązać obecny kryzys. "W trosce o odpowiedzialność za państwo z całą pewnością wszyscy liderzy partyjni w Polsce powinni spróbować dojść do porozumienia" - podkreślił.

"W tej chwili porozumienia nie ma. Doniesienia w tej sprawie są znacząco przedwczesne. Rozumiem, że są to informacje, które nie są w żaden sposób potwierdzone i chciałam je absolutnie zdementować" - oświadczyła Lubnauer.

Spotkanie liderów partii politycznych u marszałka Karczewskiego ma rozpocząć się o godz. 14. Marszałek Senatu zapowiedział w poniedziałek rano, że podczas rozmów będzie chciał przedstawić propozycję rozwiązania obecnego kryzysu politycznego.