W poniedziałek o godz. 14 ma odbyć się spotkanie liderów partii parlamentarnych ws. kryzysu w Sejmie u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego - poinformował lider Nowoczesnej Ryszard Petru. O spotkaniu "w celu rozwiązania kryzysu parlamentarnego" poinformował też Karczewski na Twitterze.

"Zadzwonił dzisiaj do mnie marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapraszając dzisiaj na spotkanie na godzinę 14 liderów partii politycznych" - powiedział Petru w Radiu Zet.

Jak zaznaczył, nie wie czy wszyscy liderzy potwierdzili swoją obecność na tym spotkaniu.

O spotkaniu poinformował też sam Karczewski na swoim profilu na Twitterze: "Zapraszam wszystkich liderów partii parlamentarnych na spotkanie dzisiaj o 14 w moim gabinecie, w celu rozwiązania kryzysu parlamentarnego".

Od 16 grudnia 2016 r. w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie PO i Nowoczesnej, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16 grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do sali głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane na środę 11 stycznia.