PO składa kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. głosowań 16 grudnia w Sali Kolumnowej. Chodzi o – jak poinformował w czwartek Cezary Tomczyk (PO) - niedopełnienie obowiązków przez sekretarzy posiedzenia, którzy tego dnia liczyli głosy.

„Składamy dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwego popełnienia przestępstwa przez sekretarzy Sejmu w sprawie liczenia głosów. Nie może być tak, że sekretarze Sejmu nie dopełniają swoich obowiązków, nie może być tak, że wymuszają na marszałku Sejmu poświadczenie nieprawdy” – mówił Tomczyk na czwartkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, czwartkowe doniesienie to konsekwencja zawiadomienia, które PO złożyła w prokuraturze 19 grudnia. Tam z kolei zarzuciła przekroczenie uprawnień marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu w związku z przeniesieniem głosowań z Sali plenarnej do Sali Kolumnowej.

Reklama

Stało się tak, ponieważ 16 grudnia opozycja przez wiele godzin blokowała mównicę, uniemożliwiając prowadzenie obrad. Protest opozycji miał związek z wykluczeniem z posiedzenia posła PO Michała Szczerby i planowanymi przez Kuchcińskiego zmianami zasad pracy dziennikarzy w Sejmie.