Francja: Zmarła aktorka Claude Gensac, filmowa żona Louisa de Funesa

27 grudnia 2016

Claude Gensac, francuska aktorka, która w 10 filmach była ekranową żoną Louisa de Funesa i występowała w ponad 100 obrazach, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 89 lat - poinformował jej syn.

"Grała do końca" - powiedział Frederic Chemin.

Była jedną z najpopularniejszych aktorek francuskich lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Występowała na deskach teatru i w filmach.

Debiutowała w filmie Sachy Guitry'ego pt. "Życie uczciwego człowieka" (1952); na planie poznała Louisa de Funesa, który zaproponował jej rolę w swych komediach.

W latach 1967-1982 wystąpiła wraz z de Funesem w 10 filmach w roli jego żony - w tym w serii "Żandarmów".

W 2015 roku, w wieku prawie 88 lat, była najstarszą aktorką nominowaną do nagrody Cezara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie "Prawda o Lulu" w reżyserii Solveig Anspach. Ostatni film, w którym zagrała, to "Baden Baden" w reżyserii Rachel Lang z 2016 roku. (PAP)

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.