To pierwotna decyzja o odebraniu nieruchomości, a nie późniejsza sprzedaż mieszkań w znacjonalizowanym budynku powoduje szkodę u spadkobierców właścicieli kamienic, które zostały objęte tzw. dekretem Bieruta – orzekł Sąd Najwyższy.
Andrzej S. i Stefan N. byli spadkobiercami przedwojennych właścicieli jednej z warszawskich kamienic, która została ostatecznie znacjonalizowana na podstawie tzw. dekretu Bieruta pod koniec lat 60. Ówczesne Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy wydało decyzję odmawiającą przyznania współwłaścicielom prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z własnością budynku.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.