Budowa żłobków na wzór piłkarskich ''orlików''?

17 lipca 2012

Wiceminister pracy, Jacek Męcina spotkał się z członkami PKPP Lewiatan. Tematem rozmów były kwestie związane z sytuacją na rynku pracy oraz mechanizmami wsparcia dla żłobków.

- Rozważamy wprowadzenie bonu żłobkowego lub uruchomienie programu budowy żłobków na wzór boisk „orlików". Rząd mógłby sfinansować połowę kosztów budowy żłobka, pozostałe pieniądze wyłożyłyby, po równo, samorządy województwa i powiatu - powiedział Jacek Męcina na spotkaniu z członkami PKPP Lewiatan.

Zobacz: Inflacja w czerwcu gwałtownie przyspiesza

Minister zwrócił także uwagę na potrzebę aktywizacji kobiet, tak aby łatwiej im było wrócić na rynek pracy po okresie macierzyństwa lub innej przerwy w pracy.

W czasie spotkania z przedsiębiorcami Jacek Męcina mówił o trudnej sytuacji gospodarczej i na rynku pracy. -Najważniejsze w tej chwili zadanie to ochronienie bieżącej konsumpcji, która ciągnie wzrost gospodarczy. Zagrożeniem dla niej jest natomiast wzrost bezrobocia- ocenił.

Zobacz:: Indeks biznesu zwiastuje spowolnienie gospodarcze

Dlatego Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej walczy o uruchomienie dodatkowych środków z Funduszu Pracy, w wysokości 500 mln zł. Chce także zwiększyć efektywność wydawanych pieniędzy, m.in. monitorując co miesiąc skuteczność działań urzędów pracy, która obecnie wynosi już 55 proc. Resort pracy przygotowuje również rozwiązania, które pozwolą na wsparcie działań urzędów pracy przez prywatne agencje zatrudnienia- czytamy w komunikacie Lewiatana.

PS/źródło: PKPP Lewiatan

Zobacz także:

Unijne pieniądze na dofinansowanie

MEN: w wakacje nie mogą być droższe

Źródło: Prawnik.pl
Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381542mega.png

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.