Wprowadzenie jednolitych kryteriów oceny jakości i efektywności pracy prokuratorów w 414 jednostkach – taki ambitny cel ma projekt „Wdrożenie oceny okresowej prokuratorów”, szykowany przez Prokuraturę Generalną. Złożyła już ona wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie. W jego ramach ma być przeszkolonych 1200 prokuratorów oceniających, wizytatorów i kadra kierownicza (stacjonarnie). 800 prokuratorów podlegających ocenie zostanie przeszkolonych w trybie e-learningowym. Opracowany zostanie także poradnik dla oceniających.
Ten rozmach dla wielu jest zaskoczeniem. Pomysł ocen okresowych o charakterze cenzurowym ma bowiem charakter przejściowy. Oceny w tym kształcie mają funkcjonować tylko do 2015 r. Wprowadza je rozporządzenie ministra sprawiedliwości (Dz.U. z 2013 r. poz. 1011), które weszło w życie 17 września.
– Docelowe rozwiązania znajdują się w projekcie nowego prawa o prokuraturze. Zasadniczo zmienią one sposób recenzowania pracy prokuratorów – przypomina dr hab. Michał Królikowski, wiceminister sprawiedliwości.
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.