Autopromocja

Jednostki szybkiego reagowania w gminie

4 sierpnia 2008

Od dzisiaj rozpocznie się rekrutacja pracowników i budowanie struktur Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Jest to organ koordynujący i ponadresortowy powołany do usuwania skutków nadzwyczajnych awarii i zwalczania terroryzmu.

W sobotę weszło w życie rozporządzenie prezesa Rady Ministrów dające podstawy prawne i organizacyjne do działania zintegrowanego systemu zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Jest to rozwiązanie nowe w polskiej administracji. Centrum będzie się jednak opierać na dotychczasowych strukturach: straży pożarnej i obronnie cywilnej, a także na wojsku.

Po raz pierwszy dochodzi do budowy struktury ponadresortowej, której celem jest działanie w sytuacjach kryzysu: czy to będzie atak terrorystyczny, awaria sieci elektrycznej na większą skalę, systemu komputerowego państwa czy też powódź obejmująca większy obszar kraju.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.