"W ciemno" - recenzjaUczucie, które na samym początku filmu „W ciemno” połączy głównych bohaterów, rozgrywać się będzie na tle wyjątkowo ponurej scenerii. Wiele sytuacji zainicjowanych przez wpisujące się w logikę życia i młodości spotkanie dwóch mężczyzn doprowadzi do punktu, w którym nie pozostanie nic poza jednym tragicznym wyborem.Anna Kiedrzynek•16 października 2013
"Wieczni chłopcy" - recenzja"Wieczni chłopcy" Anthony’ego Marciano to niby komedia o mężczyznach, którzy nie chcą dojrzeć, ale brak jej humoru, wdzięku i lekkości.Piotr Czerkawski•15 października 2013
"Chce się żyć" - recenzja„Chce się żyć” maszeruje przez kolejne festiwale przy akompaniamencie salw śmiechu i burz oklasków. Przyczyny tego aplauzu wydają się do pewnego stopnia zrozumiałe. Film Macieja Pieprzycy wyprowadził polskie kino z sali samobójców, pomógł mu urwać się ze stryczka i przegalopować na jasną stronę życia. Wbrew pozorom reżyser nie jest jednak cudownym uzdrowicielem, lecz znachorem aplikującym widowni przeterminowane panaceum.Piotr Czerkawski•14 października 2013
"Grawitacja" - recenzjaTwórcy "Grawitacji" fundują widzowi kosmiczny bieg z przeszkodami, który obserwujemy, mocno wpijając palce w poręcze foteli. Do tego przepiękne zdjęcia Ziemi widzianej z oddalenia i złowrogi bezmiar czarnej otchłani. Rewelacja.Malwina Wapińska•11 października 2013
"Legenda Kaspara Hausera" - recenzjaNie najlepiej skończyła się zabawa Davide’a Manuliego konwencją filmów o Dzikim Zachodzie w obrazie „Legenda Kaspara Hausera”.Piotr Czerkawski•10 października 2013
"Metallica: Through the Never" - recenzjaNie ma co kryć: „Through the Never” to rzecz wyłącznie dla fanów Metalliki. Jeśli nie przepadacie za heavy metalem, omijajcie kina z daleka – jest ciężko i głośno. Jak każdy porządny koncert metalowy to bardzo intensywne przeżycie.Jakub Demiańczuk•09 października 2013
"Droga na północ" - recenzja"Droga na północ" Miki Kaurismäkiego, czyli kino drogi w kraju tysiąca jezior i Świętego Mikołaja.Piotr Czerkawski•08 października 2013
"Labirynt" - recenzja"Labirynt" to opowieść o amerykańskiej prowincji, jej mrokach i demonach. Chwilami szokuje, ale i wciąga.Malwina Wapińska•07 października 2013
"Wałęsa. Człowiek z nadziei" - recenzja"Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy to opowieść o bohaterze na miarę naszych możliwości.Piotr Czerkawski•04 października 2013
"Vincent chce nad morze" - recenzjaFilm Ralfa Huettenera stanowi jedyną w swoim rodzaju kombinację nieporadności i cynizmu. Zamiast rzekomego współczucia, oferuje bohaterom wyłącznie lekceważenie. Dolegliwości związane z nerwicą natręctw, zespołem Tourette’a i anoreksją stanowią dla reżysera pretekst do opowiedzenia kilku niesmacznych żartów. „Vincent chce nad morze” ogląda się jak pozbawioną wdzięku i subtelności zapowiedź młodszego o dwa lata „Poradnika pozytywnego myślenia”.Piotr Czerkawski•02 października 2013
"Turbo" - recenzjaKolejna animacja, której główny bohater wbrew przeciwnościom losu postanawia spełnić swoje najskrytsze marzenia. Tym razem mamy jednak do czynienia z przypadkiem ekstremalnym – tytułowy Turbo to bowiem ślimak (wolniejszy od toczącego się pomidora), który pragnie wziąć udział w wyścigu samochodowym.Jakub Demiańczuk•01 października 2013
"Agenci" - recenzjaBaltasar Kormákur w „Agentach” reanimuje gatunek buddy movie w stylistyce lat 80.Bartosz Czartoryski•30 września 2013
"Najlepsze najgorsze wakacje" - recenzjaW pierwszej scenie „Najlepszych najgorszych wakacji” ojczym głównego bohatera ocenia jego potencjał na trójkę w dziesięciostopniowej skali. Na szczęście film Nata Faxtona i Jima Rasha zasługuje na znacznie wyższe noty.Piotr Czerkawski•27 września 2013
"Pinokio" - recenzjaPinokio należy do najbardziej rozpoznawalnych bohaterów włoskiej kultury. Drewniany pajacyk z powieści Carlo Collodiego stał się bohaterem około setki filmów. W najnowszej animowanej adaptacji „Pinokia” próżno szukać charakterystycznego dla włoskiego mistrza wizualnego rozbuchania i barokowej przesady.Piotr Czerkawski•24 września 2013
"Raj: nadzieja" - recenzjaW świecie Ulricha Seidla nadzieja była do tej pory towarem ściśle reglamentowanym i deficytowym. Kontakt z pokładami tego uczucia, uwolnionymi w ostatniej części „rajskiej trylogii”, zapewne doprowadzi fanów Austriaka do szoku poznawczego.Piotr Czerkawski•23 września 2013
"W imię..." - recenzja„W imię…” to film problematyczny. Małgorzata Szumowska potwierdza w nim pozycję jednej z najinteligentniejszych i najbardziej utalentowanych twórczyń polskiego kina. Jednocześnie jednak wciąż nie potrafi wspiąć się na wyżyny osiągnięte przy okazji „33 scen z życia”.Piotr Czerkawski•20 września 2013
"Diana" - recenzjaPrzygotowania do tego filmu trwały kilka lat. Media kreowały wizerunek Diany, który zmieniał się w zależności od okoliczności. Każdy, kto interesował się życiorysem księżnej, zdawał się mieć wyrobione zdanie na jej temat. Stała się własnością publiczną, my chcieliśmy wyjść poza schemat – przekonują twórcy.Anna Serdiukow•20 września 2013
"Kongres" - recenzjaFilm Ariego Folmana jest wyraźnie podzielony na dwie części. Pierwsza, zresztą znakomita, jest ironicznym i dość gorzkim spojrzeniem na sławę i współczesny przemysł filmowy, stawia dość poważne w sumie pytania o istotę aktorstwa. Druga – animowana – to wizyta Robin na zorganizowanym przez wytwórnię zjeździe. I tu dopiero zaczyna się „Kongres” inspirowany Lemem.Jakub Demiańczuk•18 września 2013
"Sekret afrykańskiego dziecka" - recenzja„Sekretowi afrykańskiego dziecka” udaje się uniknąć melodramatycznego sentymentalizmu.Piotr Czerkawski•17 września 2013
"To już jest koniec" - recenzjaMimo niecodziennej, apokaliptycznej otoczki, „To już jest koniec” gładko dopasowuje się do dotychczasowej filmografii całej obsady i operuje znajomym zestawem żartów.13 września 2013