Wracając z pracy do domu, gdy na prośbę kierownika działu zanosiłam na pocztę korespondencję firmową, potknęłam się – już poza terenem firmy – na wystającej płycie chodnikowej, straciłam równowagę i upadłam. W wyniku tego zdarzenia skręciłam nogę i otrzymałam dwa tygodnie zwolnienia lekarskiego. Kiedy zgłosiłam to zdarzenie pracownikowi służby bhp, powiedział, że otrzymam zasiłek chorobowy w wysokości 100 proc. podstawy wymiaru, jednak nie mam szans na jednorazowe odszkodowanie, ponieważ od wielu lat ZUS nie wypłaca takich świadczeń za wypadki w drodze z pracy do domu. Czy to prawda?
EKSPERT RADZI
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.