SN: niech ławnicy wrócą do sądów pracy

24 sierpnia 2012

W informacji o swojej działalności w 2011 r. Sąd Najwyższy (SN) zaproponował przywrócenie zasady, że sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych rozpoznawane są przez sądy w składach ławniczych.

 Obecnie, zgodnie z art. 47 ustawy z 17 listopada 1964 r. – Kodeks postepowania cywilnego (Dz.U. nr 43, poz. 296 z późn. zm.), ławnicy uczestniczą jedynie w niektórych tego typu postepowaniach, w tym np. o ustalenie istnienia, nawiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy, przywrócenie do pracy czy odszkodowanie za mobbing lub dyskryminację.

Pozostało 85% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png