Wniosek o urlop macierzyński na razie na starych zasadach

26 kwietnia 2013

Jestem w ciąży, termin porodu lekarz wyznaczył na 1 maja. Teraz mam zwolnienie lekarskie, ale z chwilą urodzenia dziecka przejdę na urlop macierzyński. Będzie mi przysługiwał urlop roczny, prawdopodobnie będę chciała wykorzystać go w całości. Czy od razu jednak muszę się decydować na rok, czy na razie powinnam napisać wniosek o pierwszą część urlopu, a następnie o jego przedłużenie? – pyta pani Justyna.

Wątpliwości pani Justyny prawdopodobnie wzięły się z tego, że jesteśmy właśnie w trakcie zmian przepisów dotyczących urlopów przysługujących z okazji urodzenia dziecka. Ustawa o dodatkowym, 26-tygodniowym urlopie rodzicielskim nie została jednak jeszcze uchwalona, więc nasza czytelniczka nie może wnioskować o roczny urlop.

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png