Nagrody powinny trafić do najlepszych pracowników urzędów

3 grudnia 2013

Na przyznanie świadczenia ekstra zdecydowany wpływ ma postawa pracownika, w tym jego zaangażowanie i inicjatywa. Dlatego tak ważną rolę odgrywają wyniki pracy i poziom uzyskanej oceny - mówi Marek Reda, dyrektor generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kto w pańskim urzędzie może liczyć na nagrodę?

Szczegółowe zasady podziału funduszu nagród są określone w zarządzeniach dyrektora generalnego i dotyczą zarówno osób wchodzących w skład korpusu służby cywilnej, jak i pozostałych pracowników. Zgodnie z tymi uregulowaniami na nagrodę w naszym urzędzie może liczyć osoba, która wzorowo wypełnia obowiązki służbowe, przejawia inicjatywę w pracy i swoimi działaniami przyczynia się do efektywnego wykonywania zadań urzędu. Jako główny miernik jakości wykonywanej pracy wykorzystaliśmy oceny okresowe pracowników. W naszym urzędzie, oprócz sporządzanych co 24 miesiące ocen okresowych, wprowadziliśmy system międzyocen. Są one wykonywane dwa razy do roku. Pracownik może dostać notę A, B, C. Do każdej jest przypisana odpowiednia punktacja.

W zależności od uzyskanej oceny kwalifikującej pracownika do określonego przedziału może on otrzymać nagrodę. Może się jej spodziewać, jeżeli jest pracownikiem ocenianym na poziomie B lub C, lub zostać pominięty, jeżeli dostał notę na poziomie A.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png