Uposażenie dla rezerwistów tylko za służbę

10 stycznia 2014

Zmienią się zasady wypłaty żołnierzom uposażenia z góry na wypłatę z dołu z jednoczesną możliwością przekazania jego części w formie zaliczki.

Żołnierze niezawodowi będą wcześniej wiedzieć o konieczności stawienia się w jednostce.

Wczoraj w Sejmie odbyło się I czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz zmianie ustawy o uposażeniu żołnierzy niezawodowych oraz niektórych innych ustaw. Nowe rozwiązania mają nie tylko uatrakcyjnić służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych (NSR), ale także ułatwić działalność pracodawcom zatrudniającym takich żołnierzy. Rezerwiści posiadający nadane przydziały kryzysowe będą wcześniej informowani o stawieniu się do służby. Projekt ustawy zakłada także obowiązek informowania pracodawcy o powołaniu jego pracownika, terminie jego stawienia się na ćwiczenia wojskowe oraz o dniach odbywania tych ćwiczeń.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png