W tym roku żołnierze zawodowi nie otrzymają wyższych uposażeń. Część z nich może jednak skorzystać z ułatwień w uzyskaniu kolejnej klasy kwalifikacyjnej i w ten sposób uzyskać podwyżkę.
Taką możliwość przewiduje rozporządzenie ministra obrony narodowej z 18 grudnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadawania, potwierdzania, podwyższania i utraty klasy kwalifikacyjnej przez podoficerów i szeregowych zawodowych (Dz.U. poz. 1696), które dziś wchodzi w życie.
Żołnierze, którzy służą w armii, mogą zdobywać cztery stopnie kwalifikacji. Do uzyskania najniższego mundurowy musi się wykazać 2,5-letnim stażem. Z kolei o drugą i trzecią kwalifikację można się ubiegać po trzech latach od uzyskania poprzedniej. Aby otrzymać najwyższą, tzw. mistrzowską, trzeba odbyć kolejny, dwuletni staż. Na zdobycie wszystkich stopni potrzeba 10,5 roku.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.