Żołnierze z potwierdzonymi kwalifikacjami zarobią więcej

15 stycznia 2014

W tym roku żołnierze zawodowi nie otrzymają wyższych uposażeń. Część z nich może jednak skorzystać z ułatwień w uzyskaniu kolejnej klasy kwalifikacyjnej i w ten sposób uzyskać podwyżkę.

 Taką możliwość przewiduje rozporządzenie ministra obrony narodowej z 18 grudnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie nadawania, potwierdzania, podwyższania i utraty klasy kwalifikacyjnej przez podoficerów i szeregowych zawodowych (Dz.U. poz. 1696), które dziś wchodzi w życie.

Żołnierze, którzy służą w armii, mogą zdobywać cztery stopnie kwalifikacji. Do uzyskania najniższego mundurowy musi się wykazać 2,5-letnim stażem. Z kolei o drugą i trzecią kwalifikację można się ubiegać po trzech latach od uzyskania poprzedniej. Aby otrzymać najwyższą, tzw. mistrzowską, trzeba odbyć kolejny, dwuletni staż. Na zdobycie wszystkich stopni potrzeba 10,5 roku.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png