Chorzy mundurowi stracą 20 proc. uposażenia. Kto zachowa prawo do pełnej wypłaty?

27 stycznia 2014

Żołnierze zawodowi, policjanci, strażacy, pogranicznicy oraz inni funkcjonariusze będą otrzymywać 80 proc. uposażenia za czas pobytu na zwolnieniu lekarskim. Obniżone świadczenia otrzymają te osoby, którym nie uda się udowodnić związku między chorobą a właściwościami lub warunkami służby.

Tak wynika z nowelizacji ustaw pragmatycznych dla wszystkich służb mundurowych, która została uchwalona przez Sejm. Teraz trafi do Senatu.

Obniżone kwoty zostaną wypłacone m.in. osobom, które opiekowały się chorym dzieckiem lub członkiem rodziny. Jednocześnie przyjęta ustawa zakłada, że środki finansowe uzyskane z tytułu zmniejszenia uposażeń policjantów w okresie przebywania na zwolnieniu lekarskim będą w całości przeznaczone na nagrody za wykonywanie zadań służbowych w zastępstwie nieobecnych policjantów. Trafią one bezpośrednio na fundusz nagród i zapomóg.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png